Pages Navigation Menu

usługi glazurnicze i budowlane w Warszawie

IP mojego komputera

IP mojego komputera

Czasy, w którym jedynym usieciowionym poprzez podłączenie do modemu lub łącza kablowego urządzeniem był stacjonarny komputer już bezpowrotnie minęły. Obecnie w przeciętnym polskim domu więcej jest podłączonych do sieci urządzeń niż domowników. Podobnie rzecz się ma w skali całego świata-liczna urządzeń podłączonych do Internetu przekroczyła już liczbę ludzi mieszkających na naszej planecie i tendencja jest nadal wzrostowa.
Jak kontrolować taka liczbę urządzeń? Nie jest to proste, ale jest to konieczne, dlatego w celu odróżnienia od siebie urządzeń powstała konieczność nadania każdemu z nich własnej nazwy. Tą nazwą jest numer IP.
Numer IP jest nadawany każdemu urządzeniu oddzielnie, w formie konfiguracji licz z przedziału 0-255, oddzielonych od siebie kropkami.

 

Jeśli interesuje nas takie zagadnienie jak mój IP adres, możemy to sprawdzić w panelu administracyjnym routera sieci domowej, a także w Internecie.
Adres IP sprawia, że możliwym jest na przykład dla policji sprawdzenie gdzie znajduje się komputer, z którego popełniono przestępstwo. Numery IP nadawane komputerom sprawiają, że nikt nie jest anonimowy, co skutecznie może zapobiegać cyber przestępcom.