Pages Navigation Menu

usługi glazurnicze i budowlane w Warszawie

Jakie meble można wykonać z płyty meblowej?

Jakie meble można wykonać z płyty meblowej?

Płyta meblowa to bardzo specyficzny i bardzo przydatny materiał, który z powodzeniem może wykorzystać w domu każdy, kto ma w sobie choć odrobinę zmysłu majsterkowicza. Oczywiście można również zlecić specjalistycznej firmie wykonanie mebli do swojego domu, ale doświadczenie pokazuje, że wiele osób nie ma nic przeciwko, by spróbować zrobić je samodzielnie, co skutkuje olbrzymią satysfakcją.

Dlaczego warto samemu robić meble?

Meble można kupić gotowe, zlecić ich wykonanie lub zrobić je samemu. To ostatnie jest opcją najbardziej czasochłonną, ale też dającą najwięcej satysfakcji oraz najtańszą. Dlatego właśnie nie warto oszczędzać na materiałach i wybrać te najwyższej jakości. Dobra płyta meblowa pozwoli pracować nad sobą nawet niedoświadczonym osobom z dobrym efektem. Samodzielne robienie mebli pozwala na idealne dopasowanie ich do konkretnego miejsca, co jest szczególnie ważne jeśli mamy do dyspozycji na przykład niewymiarową wnękę lub miejsce na ścianie, które z różnych powodów trudno zagospodarować umieszczając tam kupione, gotowe konstrukcje.

Jakie meble można zrobić z płyty?

Płyty meblowe służą do tworzenia wielu rodzajów mebli – nawet kanap, foteli czy łóżek, ponieważ są wystarczająco trwałe i nośne. Są to jednak meble, które dość trudno wykonać samemu, zwłaszcza nie posiadając odpowiednio wyposażonej pracowni. Jednym z najłatwiejszych mebli z płyty są na przykład proste półki ścienne – na książki czy bibeloty. Dziś bardzo modne są półki bez krawędzi, i wykonując je z kawałka grubej płyty o odpowiedniej długości można zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy. Dobrym pomysłem jest także stworzenie idealnie skrojonych regałów na książki czy dokumenty. Dzięki płycie meblowej można wykonać regał o pożądanej wysokości, szerokości i głębokości, przedzielony na właściwą liczbę półek, i w dodatku wykończony idealnie w zgodzie z własnymi potrzebami – na przykład w jasnym kolorze z ciemnymi obrzeżami lub w jakikolwiek inny sposób, nawiązujący skutecznie do stylistyki konkretnego wnętrza.