Pages Navigation Menu

usługi glazurnicze i budowlane w Warszawie

Sudoku – czy warto zainteresować się tą rozrywką?

Sudoku – czy warto zainteresować się tą rozrywką?

Sudoku to obecnie dość ciekawa forma rozrywki. Wiele osób rozwiązuje tę łamigłówkę zamiast standardowego rozwiązywania krzyżówki. Obecnie sudoku uważana jest za doskonały sposób na ćwiczenie logicznego myślenia i to nie tylko u osób dorosłych, ale również u dzieci. Dlaczego ta forma rozrywki jest tak popularna i na czym ona polega?
Standardowe sudoku składa się z 81 pustych kratek. Podzielone są one na 9 kwadratów. Zasady gry są niezwykle proste. W pozostawione puste miejsca konieczne jest wpisanie właściwych liczb w taki sposób, aby nie powtarzały się one w kwadratach, ani w rzędach. Pula liczb jest ograniczona – należy wpisywać liczby od 1 do 9.

 

Choć zadanie to wydaje się banalne, to jednak na wyższych poziomach trudności wytypowanie właściwych liczb staje się coraz trudniejsze. Wiele osób na bardzo trudnych poziomach trudności decyduje się na sprawdzenie rozwiązania poprzez darmowe programy.
Sudoku pozwala na trenowanie umysłu. Wytypowanie właściwej liczby w przypadku gry sudoku należy przeprowadzać poprzez wykluczenia konkretnych liczb. To nie tylko test na spostrzegawczość, ale także na pamięć, ponieważ często konieczne jest zapamiętanie, które liczby zostały już wykluczone jako niemożliwe do umieszczenia w konkretnym miejscu.