Pages Navigation Menu

usługi glazurnicze i budowlane w Warszawie

Tresowanie maltańczyków

Tresowanie maltańczyków

Maltańczyki to rasa z grupy „psów do towarzystwa”. Reprezentantami tej samej grupy są także takie rasy jak na przykład chihuahua i pekińczyki. Czy wychowanie i tresura takich psów to coś trudnego? Otóż nie. Trudniejsze w szkoleniu są na przykład psy myśliwskie, które przez swój instynkt mają skłonności do pogoni za zwierzyną, której zapach wyczują. Psy do towarzystwa mają o wiele mniejsze skłonności do takich ucieczek.
Jeśli więc chcemy wybrać psa, którego stosunkowo łatwo wytresować warto wybrać na przykład Maltańczyka.

 

Tresura maltańczyka może przynieść nam wiele radości, ponieważ te sympatyczne inteligentne pieski mają pozytywny stosunek do człowieka i chętnie uczą się nowych rzeczy. Nie warto wierzyć w plotki jakoby maltańczyk był mniej inteligentny niż na przykład owczarek niemiecki. To bardzo mądre psy i ewentualne problemy z tresurą mogą być między innymi powodem utrwalonych wcześniej złych zachowań, jednak odpowiednie szkolenie przyniesie oczekiwane rezultaty.
Jeśli właściciel jest konsekwentny i cierpliwy tresura maltańczyka zwłaszcza gdy jest młody będzie stosunkowo łatwa i stworzy okazję do świetnej zabawy i wspólnych przygód.