Pages Navigation Menu

usługi glazurnicze i budowlane w Warszawie

Jak sprawdzić ile trzeba schudnąć?

Jak sprawdzić ile trzeba schudnąć?

Dieta odchudzająca ma na celu zmniejszenie masy ciała. W wielu przypadkach dana osoba decyduje się na dość radykalny jadłospis, co często nie wpływa korzystnie na zdrowie. Tymczasem może okazać się, że liczba nadprogramowych kilogramów jest niewielka i wcale nie trzeba wprowadzać wielu zmian, aby uzyskać pożądany efekt. Jak sprawdzić, ile kilogramów trzeba schudnąć?
Najpopularniejszym sposobem jest obliczenie BMI. Ten indeks masy ciała opiera się przede wszystkim na dwóch wartościach – wadze i wzroście. Prawidłowa waga do wzrostu to w przypadku BMI zakres od 18, 5 do 25, przynajmniej w przypadku kobiet. W przypadku mężczyzn zakresy są nieco inne, dlatego też warto za każdym razem przy obliczaniu BMI korzystać z tabeli.

 

BMI powyżej 25 jest pierwszą wskazówką, że potrzebna jest dieta. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli wartość 25 jest przekroczony tylko w niewielkim stopniu, często nie jest potrzebna radykalna dieta, a jedynie niewielkie zmiany. Jeśli przekroczenie jest znaczne, wtedy z kolei potrzebna jest pomoc specjalisty w ułożeniu nowego jadłospisu. Dieta, w przypadku której konieczne są radykalne zmiany musi być bowiem ułożona tak, aby zapobiec występowaniu ewentualnych niedoborów.